štvrtok 20. marca 2014

Mesto vraj postaví Aupark

Myslí si to 15 poslancov MsZ, ktorí schválili včera (19.3.2014) kúpu pozemkov, na ktorých mal Aupark stáť, spolu s projektovou dokumentáciou za maximálne 800 tis. + 200 tis. EUR (tak znie uznesenie, niektorí kolegovia ho čítajú, že aj za 1 + 1 EUR, ja ho čítam, že za 1 milión EUR).

Stretnutie poslancov bolo zvolané na žiadosť poslancov na 16,00. Začalo sa rokovať o takmer hodinu neskôr, lebo pred začiatkom rokovania sa pobrali na poradu poslanci KDH, J. Čech, M. Alušic a P. Fischer. Ostatných nechala táto "elita" čakať, lebo oni sú väčšina a bude (a nakoniec aj bolo) tak, ako sa oni dohodli.

Bod rokovania uviedol ako predkladateľ predseda posl. klubu KDH M. Slašťan. Povedal, že prišiel mail od človeka vystupujúceho v mene spoločnosti vlastniacej pozemky (ďalej v texte zjednodušene "HBReavis", ospravedlňujem sa za nepresnosti, raz je to HB Reavis, inokedy Aupark Ružomberok sro. a pod., sám v tom nemám vždy úplne istotu), že sa pripravuje transakcia medzi "HBReavis" a ružomberkým podnikateľom p. Badánikom. Preto musí mesto konať, tento obchod zastaviť a kúpiť tie pozemky ono.

V trojhodinovej diskusii zaznelo všeličo, argumentovalo sa najmä strachom pred Badánikom, aby to územie neblokoval a nenechal to územie len schátrať. Na moju opakovanú otázku, prečo teda aj projekt (Badánik ho nekupuje!), reagoval iba p. Fischer, ktorý argumentoval tým, že projekt umožní s týmto územím ďalej pracovať, nielen ho vlastniť. Podľa mňa mesto v projekte výstavbu Auparku pokračovať nebude a už vôbec nie podľa toho projektu. Považujem to za peniaze vyhodené von oknom - 200 tisíc EUR ...!!! Kúpu pozemku by som vedel prijať, lebo to, čo p. Badánik urobil napríklad so stavbou na konci Mostovej ulice, ktorú obdivuje z hlavnej cesty medzi Martinom a Liptovským Mikulášom celé Slovensko, hovorí veľa. Ale tých 200 tis. navyše ospravedlniť neviem. Bodaj by som sa mýlil.

Môj návrh, aby sa kúpa projektovej dokumentácie schvaľovala osobitne, nepomohol, oba uznesenia boli schválené v pomere 15:7. Primátor Pavlík avizoval, že toto uznesenie bude vetovať. Považoval by som to za svetlý záblesk v jeho čiernej primátorskej kariére. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.