streda 29. októbra 2014

Kampaň sa začalaMilí priatelia, vážení spoluobčania,

opäť som sa rozhodol uchádzať sa o Vaše poverenie na zastupovanie v mestskom zastupiteľstve.

Štyri roky v mestskom parlamente neboli ľahké – keď človek nekradne ani nesleduje iný svoj cieľ (častou motiváciou kolegov poslancov je poslušným hlasovaním udržať si zamestnanie), musí mať veľkú motiváciu neutiecť odtiaľ. Človek naráža na hlúposť, intrigy, klamanie, kšeftovanie s verejnými zdrojmi, v lepšom prípade iba na neschopnosť. Existovať v tomto prostredí je demotivujúce. Ale, žiaľ, inak ako byť v politike sa to nedá, ak chceme formovať pravidlá fungovania mesta.

Snažil som sa priebežne vo svojich listoch aj na svojom blogu informovať o svojich politických aktivitách, teraz je čas na krátku aktualizáciu údajov aj o sebe. Volám sa Ivan Rončák, mám 35 rokov, s manželkou sa tešíme z 2 malých detí (k Ondrejkovi, ktorý má už teraz 5 rokov, pribudol Ferko – 3 roky). Pôsobím ako spolupracovník viacerých mimovládnych organizácii venujúcich sa transparentnosti a verejnej kontrole moci v samospráve, od roku 2013 externe prednášam na Katolíckej univerzite v Ružomberku modernú históriu a vediem viaceré kurzy z oblasti politológie.

Do politiky som vstúpil v snahe prispieť k tomu, aby riadenie mesta bolo transparentné a kompetentné. To bude len vtedy, keď bude v mestskom parlamente čo najviac slušných a kompetentných ľudí, ktorí budú výkon poslaneckého mandátu vnímať ako službu, nie príležitosť získať pre seba nejakú výhodu.

Aby nás tam bolo viac, o Vaše poverenie sa uchádzam v týchto voľbách spolu s Júliusom Petercom. Július je takisto mladý človek (má 38 rokov), rovnako ako ja je ženatý a má dve malé deti (2- a 8- ročné). Je špecialistom informačných technológií v spoločnosti Mondi SCP so skúsenosťami s riadením projektov.

V nadchádzajúcich komunálnych voľbách vyberiete dve osoby, ktoré vo Vašom mene budú 4 roky riešiť správu mesta. Július Peterec a ja sa uchádzame o toto poverenie, aby sme vniesli do mestskej politiky viac kompetentnosti a slušnosti bez sledovania záujmov nesúvisiacich s tým verejným.


Ďakujem za Vašu podporu!


S úctou

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.