piatok 12. decembra 2014

Rozkaz, pán primátor!„Vaše blogy sú jedným z dôvodov, prečo som tu“, povedal mi dnes na prvom slávnostnom zasadnutí MsZ v Ružomberku jeden z nových kolegov – poslancov. Dobre mi to padlo, musím priznať. A zároveň som si uvedomil, že sa k blogovaniu po polročnej pauze  musím vrátiť, hoci nemám veľmi chuť ani čas a vystavujem sa tým riziku terča, na ktorý sa cieli, aj keď to isté si myslí možno polovica poslancov.
Dnes to bolo slávnostné – plno hostí, lepších pánskych oblekov a dámskych kostýmov a šiat ale aj uniforiem. Každý primátor prináša na rokovania inú atmosféru – a od generála Čombora nikto nevedel, čo môže čakať. Vtipy o nastolení vojenskej disciplíny sa rozprávali už dlho pred rokovaním. Celý blog by sa dal vyplniť hláškami primátora pri odovzdávaní osvedčení o zvolení poslancov (napr. „dostal si veľa hlasov, tak sa tak chovaj“), mužských objatiach a bozkoch na líce pri odovzdávaní metálu generálovi Čomborovi od kolegov generálov alebo autoritatívneho vedenia zasadnutia, keď primátor (predpokladám, že úprimne zabudol) zásadne neotváral diskusiu ale dával priamo hlasovať o návrhoch uznesení. Alebo že zasadnutie snímala aj Mestská televízia, ale aj kameraman, ktorého najal priamo generál Čombor. Darmo, každý pochádza z nejakého prostredia a ak by len toto mala byť chyba krásy na Čomborovom výkone mandátu, bolo by to skvelé.  
     Už je to všeobecne známe, ale zopakujem: za svojich dvoch zástupcov si Čombor vybral O. Lauka a M. Slašťana, prednostom mestského úradu bude od januára manažér z biznisu M. Šeršík, plat si Čombor ponechal v Pavlíkovej výške (3.590 €). Na slávnostnej recepcii po zasadnutí (financovanej primátorom Čomborom, nie mestom!) sa pohybovala aj elita mesta ale aj ľudia, ktorí sú symbolom – veľmi jemne povedané – neférového podnikania a všeobecne sa vie, že sa okolo generála stále motajú.
V očakávaniach od nového vedenia mesta nie sme ani po prvom zasadnutí MsZ oveľa múdrejší. Aj môj dnešný pocit asi najlepšie vyjadrili hostia, ktorí nám po zasadnutí dobrácky potľapkali po pleci a povedali: „Držte sa, chlapi, budete to mať ťažké.“

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.