sobota, 9. januára 2016

Novoročný list 2016Milí priatelia, vážení spoluobčania,

chcem Vám zaželať vydarený rok 2016.

každý rok v tomto čase Vám posielam prehľad toho, čo som v uplynulom roku ako poslanec pre Vás urobil. Tentoraz však neuvediem zoznam problémov, ktoré som riešil. Vy viete, že sa zaoberám každým podnetom, ktorý od Vás dostanem. Ak sa ho niekedy nepodarí dotiahnuť do konca, tak len preto, lebo sa to zasekne na mestskom úrade (nie je vôľa, často sprevádzaná výhovorkou na nedostatok peňazí). Vždy rád pomôžem, v roku 2015 to bolo veľa rôznych vecí od opravy lavičiek na Plavisku a osadenie malých smetných nádob na Bottovej po pomoc našej škôlke na Riadku. Teraz sa s Vami chcem podeliť skôr o pohľad na moje poslancovanie takpovediac z vtáčej perspektívy.  

Politicky to pre mňa nebol dobrý rok. Nový primátor mesta Igor Čombor sa rozhodol dať časť poslancov bokom, mimo reálneho rozhodovania. Nemáme priame informácie, čo sa deje v mestských firmách, do komisií pri MsZ nás pustili len tak, aby sme príliš nezavadzali, ignorujú nás mestské médiá. Ak niečo dobré poslanec v tomto postavení dosiahne, pre dobro veci sa tým ani nemôže pochváliť. Ak táto nová pavučina vzťahov závislosti a držania noža pod krkom katapultuje Ružomberok z dnešného postavenia na orbit úspešných a rozvíjajúcich sa miest, s ľahkosťou prijmem moje vykázanie z ihriska. Len sa bojím, že Ružomberok tam nesmeruje, len sa plytvá vzácnym potenciálom a zavádza autokratická vláda, s elimináciou oponentov, ktorých označia za nepriateľov.   

Som človek, ktorý chce za sebou vidieť výsledky. Byť odstrčený do bezvýznamnosti, kde človek nemôže reálne veci ovplyvniť a tvoriť, ma nebaví. Preto som sa v minulom roku viac angažoval vo veľkej politike, prijal ponuku predsedníctva politickej strany #SIEŤ byť jedným z tvorcov jej programu - spolu s poslancom NR SR Miroslavom Beblavým sme autormi kapitoly Verejné financie a očista verejného života. Za #SIEŤ kandidujem aj v parlamentných voľbách v marci 2016 s poradovým číslom 28. Podľa dlhodobých preferencií politických strán je toto miesto tesne pod čiarou, ale pozorovatelia očakávajú vo voľbách lepší výsledok #SIETe ako v prieskumoch, a teda by 28. miesto malo byť zvoliteľným so slušnou rezervou. Chcem ísť tam, kde o moje služby bude záujem, kde budem môcť robiť. Chcem Vás požiadať o podporu v tomto kroku.

Rok 2016 by mal byť pre mňa dobrým rokom. Na prelome januára a februára by som mal stať tretíkrát otcom, a ak mi pomôžete, v mojom profesijnom živote sa od marca začne písať nová kapitola.

Nech sa Vám v roku 2016 vydarí všetko, čo chcete, aby sa vydarilo!   

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.