nedeľa 20. augusta 2017

Postaráme sa o náš krajRozhodol som sa kandidovať za poslanca Žilinského samosprávneho kraja na kandidátke strán vedených Erikou Jurinovou, ktorá sa po voľbách stane župankou. Voľby budú 4. novembra 2017, okres Ružomberok volí 1 župana a 5 poslancov.

Po parlamentných voľbách v marci 2016 som po skúsenosti so #SIEŤou chcel z politiky zutekať, taký to bol pre mňa preplesk. S tým, že mandát ružomberského mestského poslanca samozrejme dokončím ale do ničoho nového sa už nezapojím. Už som bol z politiky fakticky preč, keď ma na ihrisko vrátila Veronika Remišová, ktorá pre poslanecký klub OĽaNO zostavovala protikorupčný tím, ktorý vedie. Veronika robí skvelú robotu a je mi cťou jej v tom trochu pomáhať. Byť v závetrí a len nabíjať bojovníkom v prvej línii je výhodná pozícia. Nechcelo sa mi liezť späť do kotla a osobne čeliť všetkým tým nepekným veciam, ktoré sa tam dejú. Ale som tam – lebo Erika Jurinová, lebo jej koalícia a preto, lebo treba pomôcť. Naozaj to má zmysel.

Lebo Erika Jurinová. Dobrý politik vie premýšľať o krajine ako o systéme a prinášať návrhy systémových zmien. Erika už roky dokazuje, že je dobrá politička. V tíme OĽaNO patrí medzi najsilnejšie agendy sociálna a rodinná politika. Okrem iných dám je tvárou tejto témy práve Erika Jurinová. Takého systémovo mysliaceho politika môžete postaviť na čelo akejkoľvek inštitúcie a bude ju vedieť dobre spravovať. Aby rodina dobre fungovala, nestačí len, aby mala kde bývať a čo jesť. Zjazdné cesty a nechátrajúce budovy sú samozrejmosťou. Ale aby kraj fungoval, potrebuje mať zdravé vzťahy. Otec si nesmie sebecky kúpiť luxusné auto na úkor neopravy zatekajúcej strechy starých rodičov. Ani prehrať v kartách rodinnú dovolenku. Práve to súčasný župan Blanár a jeho partia robia. Dojem fungujúceho kraja vedeného sympaťákom Blanárom je len výsledok nezáujmu médií o dianie na úrade samosprávneho kraja a v jeho organizáciách. Erika Jurinová okrem investícií do betónu bude dbať na investície do vzťahov - nekúpi luxusné auto ani neprihrá kšeft kamošom na úkor nášho kraja. Viem to, lebo ju poznám – osobne aj profesne.

Lebo Jurinovej koalícia je dôkaz, že na Slovensku existuje reálna alternatíva voči súčasnej korupčnej koalícii a má reálnu šancu v Žilinskom kraji ukázať, že táto koalícia dokáže vládnuť. Práve neexistenciou alternatívy nám ako krajine chcú vládnuce strany zobrať nádej. Ešte raz, lebo je to dôležité: existuje reálna alternatíva, ktorá dokáže vládnuť.

Lebo treba pomôcť - do politiky som v roku 2010 vstúpil s úmyslom niečo urobiť, nie byť tam. Kamarát ma vtedy presvedčil jednoduchým racionálnym argumentom  - „darebáci neváhajú, ty váhaš“. Tento argument stále platí, ale po skúsenosti so #SIEŤou som veľmi opatrný. S Jurinovou a jej koalíciou do týchto volieb však idem.

V prípade môjho zvolenia za poslanca a Eriky Jurinovej za županku budem plne podporovať jej program. A popritom budem robiť to, čo už robím veľa rokov ako expert aj ako politik. A viem to robiť – postrážim naše spoločné peniaze a posilníme v kraji inštitucionálnu infraštruktúru otvoreného vládnutia. S Erikou Jurinovou sa postaráme o náš kraj.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.